Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | 24-timers service 24-timers Reception | Morgenmad Morgenmad på værelset |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Det komfortable Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto Guarulhos ligger 3 km fra Bosque Maia-parken og tilbyder 24 timers security og et vekselkontor. Praça Getúlio Vargas er mindre end 3,1 km væk.
Dette overnatningssted nyder godt af dets bekvemme beliggenhed i nærheden af Praça Mamonas Assassinas. Det er 4 km fra Guarulhos´s centrum. Guarulhos lufthavn ligger 5 km fra stedet, og Guarulhos-Cecap togstation ligger 700 meter væk.
Du vil finde Caipira Lanches og Pizzaria Medeiros som tilbyder måltider i nærheden.
- Lokale seværdigheder
- Bosque Maia3,3 km
- Lufthavne
- Guarulhos8 km
- Togstationer
- Usp Leste4,4 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Bagageopbevaring
- Allergivenlige værelser
- Valutaveksling
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Tørretumbler
- Morgenmad på værelset
- Udendørs spiseområde
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Vaskeri
- Butikker/Handelsservices
- Fax/fotokopiering
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Lydisolerede vinduer
- Dagligstue
- Patio
- Havemøbler
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel?
Guarulhos lufthavn og det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel er adskilt af 5 km afstand. - ❓
Hvordan kommer vi til et Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel fra lufthavnen?
Gæster kan anmode om en lufthavnsbus på et Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel?
Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel er 14$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Mastercard, American Express og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Guarulhos hotellet?
Guarulhos hotellet tilbyder Værelse Standard til familie, Suite til familie og Suite Standard med en queensize-seng at vælge imellem. - 📱
Er der nogen forretningsfaciliteter i det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel?
Forretningsgæster på det Pousada Internacional Eas 10Min Aeroporto hotel kan gøre brug af en fotokopimaskine og et skrivebord.